Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Časté dotazy pacientů

1 Kdy mám jít na logopedii?


Děti:
Jestliže dítě nemluví včas, nebo nemluví vůbec. Jeho výslovnost je na rozdíl od vrstevníků nesprávná. Nebo pokud dítě začalo zadrhávat. Nedejte na „rady“ typu…však až bude chtít, začne mluvit …..na logopedii se chodí až v pěti letech (což je naprostý nesmysl) apod. Dejte na zdravý rozum. Je logické, že ve třech letech nepůjdete na logopedii kvůli hlásce R, pokud ovšem dítě v tomto věku vůbec nemluví, je návštěva vhodná.
Na nutnost návštěvy klinické logopedie by Vás měl upozornit dětský lékař. Nebojte se zeptat. Mohou Vás také upozornit zkušené učitelky v MŠ.

Dospělí:
Jestliže u Vás přetrvává nesprávná výslovnost hlásek, máte problémy s plynulostí řeči. Z nejrůznějších důvodů potřebujete zlepšit svůj řečový projev. Prodělali jste cévní mozkovou příhodu a máte proto potíže s vyjadřováním. Máte neurodegenerativní onemocnění – může se jednat například o Alzheimerovu nebo Parkinsonovu nemoc. Měli jste úraz hlavy.
Na vhodnost návštěvy klinické logopedie Vás může upozornit Váš obvodní lékař, foniatr, neurolog, případně rehabilitační lékař.
 2 Jak probíhá první návštěva na logopedii?


Není nutné se ničeho obávat. Čeká Vás profesionální přístup a příjemné prostředí.
Služby prozatím nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění (o případných změnách budete informováni v aktualitách na úvodní stránce). Proto není potřeba k návštěvě ambulance doporučení od Vašeho lékaře. Stačí se jen objednat.

Na e-mail Vám pošlu anamnestický dotazník, který si v klidu vyplníte doma. Dotazník společně projdeme a jestliže si s některými údaji nebudete vědět rady, doplníme je při Vaší návštěvě ordinace.

Pokud jste již absolvovali jiná vyšetření (psychologie, psychiatrie, foniatrie, ORL, rehabilitace, logopedie), vezměte zprávy prosím s sebou. Mohou být důležité při diagnostice.

Na první návštěvu se můžete objednat on-line objednávkovým systémem.
 3 Jak často musím navštěvovat logopedii?


Intervaly mezi jednotlivými terapiemi jsou individuální. Záleží na diagnóze. Někdy je třeba intenzivní terapie 1x týdně nebo i častěji (např. u vývojové dysfázie). Jindy stačí návštěva 1x za 2-3 týdny (často u poruch výslovnosti). Na intenzitě návštěv se společně domluvíme.
 Rychlý kontakt